Skip to main content
koncert-ewelina-jaworska-2

Jak skutecznie korzystać z bazy wydarzeń muzycznych i imprez plenerowych Polstars?

Letni sezon koncertowy to czas żniw dla wielu zespołów. Pierwsze bookingi na następny rok zaczynają się jesienią, dlatego warto już teraz sprawdzić mapę cyklicznych imprez z poprzednich lat i zrobić listę domów kultury, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Pomoże w tym baza wydarzeń Polstars.

Krok 1: Zaloguj się do Polstars.

Baza wydarzeń Polstars dostępna jest po zalogowaniu tutaj. W darmowej wersji będziesz miał ograniczoną możliwość testowego przeglądania wyników wyszukiwania. W zupełności jednakże wystarczy, żebyś mógł zapoznać się z korzyściami i możliwościami naszej wyszukiwarki.

Krok 2: Stwórz listę zespołów cenowo i wizerunkowo podobnych do Twojego zespołu.

Polstars umożliwi Ci przefiltrowywanie bazy wydarzeń na wiele sposobów. Jednym z nich jest wyszukiwanie tylko tych imprez, na których poprzednio grały wybrane przez ciebie zespoły. W bazie mamy ponad 20.000 wykonawców, więc jesteśmy pewni, że wśród nich są również te, których historią koncertową będziesz mógł wspomóc swoje poszukiwania imprez i organizatorów, które posiadają właściwe budżety.

Lista zespołów

Krok 3: Wyszukuj interesujące Cię wydarzenia.

1. WYKONAWCY. Sprawdź wydarzenia, na których występowały wskazane przez Ciebie zespoły.

W filtrze WYKONAWCY wpisz nazwę zespołu / kabaretu lub innego artysty. Możesz wpisać kilku naraz, ale dla przejrzystości otrzymanych wyników sugerujemy wpisywanie tylko jednego. W wynikach wydarzeń otrzymasz wszystkie wydarzenia, na których grał wybrany wykonawca w poprzednich latach. Listę wydarzeń zawsze możesz dodatkowo zawęzić do wydarzeń określnego typu, np. imprezy plenerowe / wydarzenia, juwenalia lub do określonego czasu lub miejsca.

 

2. GATUNEK MUZYCZNY. Sprawdź wydarzenia, na których występowały zespoły wybranego gatunku.

W filtrze GATUNEK MUZYCZNY wybierz interesujący cię gatunek, np. Reggae / Etno, Disco Polo, Rap / Hiphop lub wiele innych i przeglądaj wydarzenia z udziałem zespołów z wybranego gatunku. Dla przejrzystości otrzymanych wyników sugerujemy wybranie tylko jednego gatunku. Kiedy otrzymasz listę wydarzeń, możesz kliknąć na wybrane wydarzenie i sprawdzić pełną listę występujących zespołów. Listę wydarzeń zawsze możesz dodatkowo zawęzić do wydarzeń określonego typu, np. imprezy plenerowe / wydarzenia, juwenalia lub do określonego czasu, miejsca lub nazwy

 

baza-wydarzen-polstars-gatunek-muzyczny

 

3. KATEGORIA WYKONAWCÓW. Sprawdź wydarzenia, na których występowali wykonawcy w danej kategorii.

W filtrze KATEGORIA WYKONAWCÓW wybierz interesującą cię kategorię, np. Kabarety. W wynikach wydarzeń otrzymasz wszystkie wydarzenia, na których grały w poprzednich latach kabarety. Listę wydarzeń zawsze możesz dodatkowo zawęzić do wydarzeń określonego typu, np. imprezy plenerowe / wydarzenia, juwenalia lub do określonego czasu lub miejsca. Ze względu na fakt, że większość opracowanych przez Polstars wydarzeń zawiera przede wszystkim informacje o występujących na nich zespołach i kabaretach, ten filtr najlepiej sprawdza się w tych przypadkach.

 

baza-wydarzen-polstars-kategoria-wykonawcow

 

 

Krok 4: Ogranicz wyniki wyszukiwania do wydarzeń określonego typu, w wybranym okresie, regionie lub wybranej nazwie.

Równolegle do filtrów wskazanych w krokach 2-4 możesz dalej zawęzić wyniki do wydarzeń wg interesującego cię filtru. Przykładowo, jeżeli wcześniej wybrałeś filtr GATUNEK MUZYCZNY, np. Reggae / Etno lub Disco Polo lub inny filtr WYKONAWCA lub KATEGORIA WYKONAWCÓW w następnym kroku możesz ograniczyć wyświetlanie wydarzeń korzystając z poniższych filtrów.

1. TYP WYDARZENIA. Wyświetl wydarzenia określonego typu.

W górnej części bazy wydarzeń wymienione są typy wydarzeń. Kliknij w wybrany, np. imprezy plenerowe / wydarzenia, żeby zobaczyć tylko takie imprezy.
zdjęcie

 

baza-wydarzen-polstars-typ-wydarzenia

 

 

2. KALENDARZ. Wyświetl wydarzenia z interesującego cię okresu.

W filtrze KALENDARZ możesz wybrać interesujący cię okres, z którego mają wyświetlać się wydarzenia. Jeżeli jesteś zainteresowany przykładowo imprezami letnimi z okresu od 1 maja do 30 września 2015, wybierz datę 15 lipca 2015, a następnie wpisz 75 w pole Przedział +/-.

 

baza-wydarzen-polstars-kalendarz

 

 

3. MIEJSCOWOŚĆ. Wyświetl wydarzenia z interesującego cię regionu.

W filtrze MIEJSCOWOŚĆ możesz na wiele sposobów wybrać region, z którego interesują Cię wydarzenia. Możesz wybrać konkretną miejscowość i dodatkowo określić w kilometrach promień poszukiwań. Możesz wybrać też województwo, jeżeli jesteś zainteresowany wydarzeniami z określonego regionu. Dzięki suwakowi możesz określić także wielkość miejscowości, jeżeli interesują Cię przykładowo wydarzenia tylko w dużych miastach.

 

baza-wydarzen-polstars-miejscowosc

 

 

4. NAZWA. Wyświetl wydarzenia zawierające w nazwie określone słowo.

W filtrze NAZWA możesz wpisać nazwę wydarzenia, np. Regałowisko lub np. dożynki. W pierwszym przypadku wyświetli się precyzyjnie szukana impreza. W przypadku dożynek, wyświetlą się wszystkie imprezy, które w nazwie mają dożynki. Na tej samej zasadzie, jeżeli wpiszesz polo, w wynikach wyszukiwania możesz się spodziewać wielu festiwali i imprez disco polowych.

 

baza-wydarzen-polstars-nazwa

 

Krok 5: Sprawdź szybko organizatora imprezy

Kiedy zobaczysz już listę interesujących cię wydarzeń bardzo szybko możesz podejrzeć, kto jest jej organizatorem lub w jakim miejscu się odbywa. W przypadku imprez plenerowych jak dni miast organizatorem są zazwyczaj lokalne ośrodki kultury lub urzędy gmin i miast. Jeżeli bookingiem artystów w danej gminie zajmuje się zewnętrzna agencja, zawsze możesz skontaktować się z dyrektorem domu kultury i zapytać się, kto obsługuje dane wydarzenie. Oczywiście nie omieszkaj wspomnieć o swoim zespole 🙂 Przewody decyzyjne w różnych gminach mogą być dość złożone, dlatego im więcej osób wie o twoim wykonawcy, tym lepiej.

 

Łukasz Ratajczak
Polstars.pl

Zdjęcie na górze: Ewelina Jaworska – fotografia koncertowa